Korekta powiek

blefaroplastyka PLEXR

Korekta powiek to małoinwazyjna alternatywa dla chirurgicznej blefaroplastyki. Zabieg rozwiązuje problem opadających powiek, zmarszczek w okolicach oczu i w ten sposób przywraca świeżość spojrzenia. Do liftingu powiek używa się nowoczesnego generatora plazmy PLEXR. Podczas zabiegu wykorzystywany jest proces sublimacji, czyli odparowania zewnętrznych warstw naskórka. Dodatkowo działanie plazmy powoduje obkurczenie naskórka, co daje efekt porównywalny do liftingu powiek.

Blefaroplastyka przeprowadzana za pomocą urządzenia PLEXR jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, ponieważ mikrowiązki plazmy nie powodują przepływu prądu. Urządzenie jest idealnie przystosowane do pracy na tak delikatnych obszarach jak skóra powiek i skóra wokół oczu. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra odzyskuje prawidłowe napięcie, powieki zostają uniesione, a oko staje się bardziej otwarte. Dodatkowo, PLEXR świetnie oddziałuje na drobne zmarszczki. Korekta powiek sprawia więc, że cała twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

Kluczowe fakty

Wskazania

  • Opadające powieki
  • Zmarszczki płytkie i głębokie powieki dolnej, okolicy ust
  • Wiotka skóra

Przeciwwskazania

  • Ciąża i laktacja
  • Problemy z krzepliwością
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Nowotwory
  • Infekcje, stany zapalne skóry

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są skutki uboczne korekty powiek?

Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie strupki jeden obok drugiego, zaczerwienienie i obrzęk. W kolejnych dniach strupki odpadają, ale na powiekach może utrzymywać się jeszcze niewielki rumień, który ustępuje w ciągu 1-2 tygodni.

Ile zabiegów potrzeba, by osiągnąć oczekiwany efekt?

Już po pierwszym zabiegu są widoczne zadowalające rezultaty, choć jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań oraz wyjściowego stanu skóry. Dla pełnego efektu w niektórych przypadkach zaleca się wykonanie dodatkowego zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Zazwyczaj efekty korekty powiek utrzymują się przez okres od 2 do nawet 4 lat.

Przebieg zabiegu