Peelingi medyczne

Peeling medyczny sprawia, że skóra staje się lepiej nawilżona, napięta, dochodzi do redukcji drobnych zmarszczek i blizenek, zmniejszenia średnicy porów. Dzięki peelingom medycznym szybciej i skuteczniej leczymy trądzik zwykły i różowaty, ale także na długo zachowujemy młodość skóry.
Kluczowe fakty
Wskazania
- łojotok
- trądzik
- blizny
- przebarwienia
- zmarszczki
- wiotka skóra
- szara, zmęczona cera
- rozszerzone pory
- anti-ageing
Przeciwwskazania
- aktywne infekcje skóry, m.in. opryszczka
- przyjmowanie retinoidów
- łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry
- choroby autoimmunizacyjne
- przerwana ciągłość naskórka
Najczęściej zadawane pytania
Czy peeling medyczny to to samo co peeling chemiczny?
Słowo peeling oznacza złuszczenie, stąd peeling chemiczny jest jednym z rodzajów peelingu medycznego (lekarskiego). Przeprowadza się go z użyciem związków chemicznych, dobieranych do potrzeb skóry. Przykładowo, mogą to być: kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas trójchlorooctowy (TCA), roztwór Jessnera.
Jakie peelingi stosuje się w leczeniu trądziku?
Istnieje wiele peelingów, które pomagają pozbyć się zmian trądzikowych. Dermatolog dobiera je w zależności od rodzaju trądziku, etapu leczenia i stanu skóry. Stosuje się m.in. peeling kwasem pirogronowym, salicylowym, trójchlorooctowym, retinowym.
Jak często powtarza się peeling lekarski?
Dla pełnych efektów, zazwyczaj wykonuje się serię zabiegów w odstępach 1-4 tygodni pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Liczba i częstotliwość jest ustalana indywidualnie.
Przebieg zabiegu