Regenera Activa

leczenie lysienia - zabiegi

Regenera Activa to jedna z najbardziej innowacyjnych metod leczenia łysienia androgenowego. Jest to system do autologicznego przeszczepu komórek skóry, który bazuje na naturalnych właściwościach regeneracyjnych ludzkiego organizmu. Podczas zabiegu, od Pacjenta pobierany jest niewielki wycinek skóry. Materiał do mikroprzeszczepu pobiera się z owłosionej skóry głowy z okolicy karku. Następnie umieszcza się go w urządzeniu Regenera Activa. System wykorzystuje proces mechaniczny oraz filtrację, co w efekcie pozwala uzyskać bardzo wysoką koncentrację komórek. Z pobranej tkanki izoluje się komórki progenitowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które aplikuje się do skóry metodą mezoterapii.

Regenera Activa to zabieg stosunkowo krótki – trwa ok 30-40 minut. Miejsca, z których pobrany został materiał do przeszczepu bardzo szybko się goją. Ponieważ zabieg jest oparty na naturalnych procesach regeneracji skóry, na pierwsze efekty trzeba poczekać od kilku do kilkunastu tygodni. Co bardzo ważne, już jeden pojedynczy zabieg wystarczy,aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Regenera Activa jest z powodzeniem wykorzystywana zarówno do leczenie łysienia androgenowego u kobiet, jak i u mężczyzn.

Kluczowe fakty

Wskazania

  • Łysienie androgenowe kobiet i mężczyzn

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na lidokainę
  • Choroby układowe
  • Negatywny wynik analizy mikroskopowej

Najczęściej zadawane pytania

W jakim stadium łysienia należy przeprowadzić zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla osób w początkowych stadiach choroby. Kwalifikacji pacjenta dokonuje się każdorazowo na podstawie badania trichoskopowego.

Czy Regenera Activa leczy również inne typy łysienia?

Zabieg jest przeznaczony jedynie do leczenia łysienia typu androgenowego, które stanowi najczęstszą przyczynę utraty włosów.

Jak często należy powtarzać zabieg Regenera Activa?

Jak pokazują badania, wystarczy jeden zabieg z użyciem urządzenia Regenera Activa, aby osiągnąć zamierzony efekt. Pacjenci mogą powtórzyć zabieg po około 2-3 latach, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska, której celem jest zbadanie skóry głowy i wykluczenie przeciwwskazań. Pacjent zapoznaje się z przebiegiem procedury, sposobem przygotowania do zabiegu i dowiaduje się o spodziewanych efektach.